Valtioneuvoston asetus oikeuslääkeopillisista tutkimuksista suoritettavista korvauksista annetun valtioneuvoston asetuksen 7 §:n muuttamisesta
- Säädöksen tyyppi
- Asetus
- Antopäivä
- Julkaisupäivä
- Suomen säädöskokoelma
- Säädösteksti
Alkuperäisen säädöksen teksti
Alkuperäisten säädösten teksteihin ei päivitetä säädösmuutoksia eikä tehdä oikaisuja. Muutokset ja oikaisut on huomioitu ajantasaistetuissa säädöksissä. Oikaisut näkyvät myös säädöskokoelman pdf-versioissa.
Valtioneuvoston päätöksen mukaisesti
muutetaan oikeuslääkeopillisista tutkimuksista suoritettavista korvauksista annetun valtioneuvoston asetuksen ( 862/2004 ) 7 § seuraavasti:
7 §
Jos 1 §:n 2 momentissa tai 2–5 §:ssä tarkoitetun toimenpiteen on suorittanut hyvinvointialueen palveluksessa työskentelevä henkilö työaikanaan, suoritetaan tässä asetuksessa tarkoitettu korvaus ja palkkio hyvinvointialueelle.
Tämä asetus tulee voimaan 1 päivänä tammikuuta 2023.
Helsingissä 20.12.2022
Perhe- ja peruspalveluministeriKrista KiuruHallitussihteeriLiisa Holopainen