Finlex - Etusivulle
Suomen säädöskokoelma

652/1992

Suomen säädöskokoelma

Suomen säädöskokoelmassa julkaistut säädökset sekä tekstimuodossa että painoasuisena pdf-tiedostona

Asetus Ison-Britannian ja Pohjois-Irlannin yhdistyneen kuningaskunnan kanssa tehdyn lento- liikennesopimuksen muuttamisesta tehdyn sopimuksen voimaansaattamisesta

Säädöksen tyyppi
Asetus
Antopäivä
Ajantasaistettu säädös
652/1992

Alkuperäisen säädöksen teksti

Alkuperäisten säädösten teksteihin ei päivitetä säädösmuutoksia eikä tehdä oikaisuja. Muutokset ja oikaisut on huomioitu ajantasaistetuissa säädöksissä. Oikaisut näkyvät myös säädöskokoelman pdf-versioissa.

Ulkoasiainministerin esittelystä säädetään:

1 §

Helsingissä 17 päivänä kesäkuuta 1992 noottienvaihdolla tehty sopimus Suomen tasavallan hallituksen ja Ison-Britannian ja Pohjois-Irlannin yhdistyneen kuningaskunnan hallituksen välillä kummankin maan alueiden välistä ja niiden kautta edelleen tapahtuvaa lentoliikennettä koskevan sopimuksen (SopS 35/65) muuttamisesta on voimassa 17 päivästä kesäkuuta 1992 niin kuin siitä on sovittu.

2 §

Tämä asetus tulee voimaan 24 päivänä heinäkuuta 1992.

Helsingissä 20 päivänä heinäkuuta 1992

Tasavallan Presidentti MAUNO KOIVISTOMinisteri Elisabeth Rehn

Sivun alkuun