240/2013
Dokumentin versiot
Annettu Helsingissä 28 päivänä maaliskuuta 2013
Valtioneuvoston asetus ei-tuotannollisten investointien tuesta vuosina 2008—2013 annetun valtioneuvoston asetuksen 18 §:n muuttamisesta
Valtioneuvoston päätöksen mukaisesti
muutetaan ei-tuotannollisten investointien tuesta vuosina 2008—2013 annetun valtioneuvoston asetuksen (185/2008) 18 §:n 1 momentti, sellaisena kuin se on asetuksessa 47/2010, seuraavasti:
18 §
Ei-tuotannollisen investoinnin toteuttamisaika ja hoitosopimuksen tekeminen
Ei-tuotannollista investointia ei saa aloittaa ennen kuin elinkeino-, liikenne- ja ympäristökeskus on tehnyt päätöksen tuen myöntämisestä. Investointi on toteutettava kahden vuoden kuluessa siitä, kun päätös tuen myöntämisestä on tehty. Erityisistä syistä elinkeino-, liikenne- ja ympäristökeskus voi myöntää tuen hakijalle investointihankkeen toteuttamiseen yhden vuoden lisäaikaa.
Tämä asetus tulee voimaan 3 päivänä huhtikuuta 2013.
Helsingissä 28 päivänä maaliskuuta 2013
Maa- ja metsätalousministeri
Jari Koskinen
Vanhempi hallitussihteeri
Suvi Ruuska